przemysł lotniczy

Przemysł Lotniczy

Stopień skomplikowania części produkowanych dla przemysłu lotniczego oraz ich rola w tworzeniu bezpiecznych i niezawodnych systemów wymaga wiarygodnych i elastycznych systemów pomiarowych. Precyzyjne maszyny pomiarowe Werth wyposażone w dodatkowe osie obrotowe A oraz B umożliwiając dostęp do każdej cechy pomiarowej, a zaawansowane wyposażenie pomiarowe pozwala realizować pomiar każdej cechy niezależnie od wymagań i rodzaju mierzonej powierzchni.

Przemysł Motoryzacyjny

Wyśrubowane normy przemysłu motoryzacyjnego (IATF) wymagają pewnych i szybkich rozwiązań. Optymalny dobór sensorów pomiarowych pozwala uzyskać precyzyjny pomiar. Stosowanie sensorów optycznych na współrzędnościowej maszynie pomiarowej daje również dodatkową bardzo istotną przewagę nad rozwiązaniami klasycznymi – umożliwia jeszcze szybsze zwolnienie produkcji i ograniczenie przestojów maszyn produkcyjnych.

Inżynieria Biomedyczna

Maszyny pomiarowe Werth spełniają wymagania FDA w kontekście kontroli jakości części produkowanych przez przemysł biomedyczny. Posiadamy dedykowane rozwiązania pomiarowe opracowane indywidualnie dla konkretnych wyrobów (np. Stent Check do pomiaru stentów). Narzędzia chirurgiczne, stenty, implanty, układy elektroniczne to tylko niektóre przykłady aplikacji, które znajdują się w portfolio zrealizowanych przez nas projektów.

Pomiary Narzędzi Skrawających

Firma Werth Messtechnik jest ekspertem w dziedzinie pomiarów narzędzi skrawających, a pomiary tych części realizowane są na dedykowanych maszynach z oznaczeniem V (konstrukcja pionowa). Precyzyjne sensory optyczne pozwalają realizować pomiary geometrii oraz topografii narzędzi obrotowych oraz płytek wieloostrzowych, a możliwość zastosowania dodatkowych sensorów stykowych takich jak sonda światłowodowa pozwala realizować pomiar takich cech jak np. chropowatość. Dodatkiem do elastycznego systemu pomiarowego jest dedykowane, parametryczne oprogramowanie pomiarowe.

Tworzywa Sztuczne

Skomplikowana geometria produkowanych części z tworzyw sztucznych wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi pomiarowych. Tomografy pomiarowe Werth Messtechnik to nie tylko narzędzia do nieniszczącej inspekcji wad materiałowych ale również do precyzyjnych pomiarów elementów z tworzyw sztucznych. Rekonstrukcja w czasie rzeczywistym skraca czas pomiaru a nasze nowe oprogramowanie FormCorrect pozwala na podstawie pomiaru wyrobu wprowadzić zmiany w geometrii formy wtryskowej.

Uszczelnienia

Werth Messtechnik, jako autor pierwszych projektorów optycznych jest ekspertem w dziedzinie inspekcji optycznej. Nasze maszyny pomiarowe 2D to precyzyjne systemy wyposażone w telecentryczne układy optyczne. Nowy, dynamiczny skaning optyczny pozwala w bardzo krótkim czasie zarejestrować kontury 2D i porównać je automatycznie (BestFit, ToleranceFit) do plików nominalnych CAD wraz z eksportem danych pomiarowych w formie przejrzystych raportów.

Profile Okienne i Aluminiowe

Werth FlatScope 2D CNC to rozwiązanie dedykowane do pomiarów optycznych elementów ekstrudowanych. Opatentowana konstrukcja i zaawansowany telecentryczny układ optyczny pozwalają w sposób automatyczny lokalizować wyrób na stole maszyny pomiarowej bez konieczności każdorazowego ustawiania płaszczyzny ostrości na mierzonej powierzchni. Pakiety 2D BestFit, 2D Toelrance Fit oraz 2D Wallthickness pozwalają realizować wszystkie strategie pomiarowe dotyczące pomiarów tej grupy produktów. Wysoka rozdzielczość układu optycznego gwarantuje wiarygodne wyniki pomiaru nawet dla najmniejszych wartości promieni.

Etykiety i Papiery Wartościowe

Optyczne systemy pomiarowe Werth Messtechnik to ultraszybkie i dokładne rozwiązania do pomiaru elementów drukowanych 2D zarówno w świetle odbitym jak i przechodzącym. Możliwość digitalizacji zarejestrowanych konturów pozwala w łatwy sposób archiwizować dane pomiarowe przez co w dowolnym momencie istnieje możliwość ponownego wykonania pomiaru dodatkowych cech pomimo braku dostępu do elementu mierzonego. Strategie RasterScanning HD oraz OnTheFly pozwalają jeszcze szybciej uzyskać dostęp do danych z inspekcji wyrobu.

Badania i Rozwój

Nowe wdrożenia produkcyjne czy badania nad wyrobem są wyzwaniem nie tylko dla technologów czy pracowników R&D, ale również dla działu kontroli jakości. Multisensoryczne maszyny pomiarowe Werth Messtechnik to przede wszystkim precyzyjne, ale również elastyczne narzędzia do inspekcji 3D, które dzięki zastosowaniu wielu sensorów stykowych i bezstykowych z łatwością realizują najbardziej wymagające zadania w zakresie pomiarów zarówno mikro jak i makrogeometrii niezależnie od stosowanych materiałów i stopnia skomplikowania wyrobu.