Systemy testujące i inspekcyjne DW Fritz

Specjalizujemy się w szybkim, precyzyjnym montażu i automatyzacji testów w różnych zastosowaniach produkcyjnych. Jesteśmy uznanym dostawcą najbardziej innowacyjnych rozwiązań obejmujących automatyzację produkcji oraz kontrolę jakości w toku produkcji. Wszystkie nasze systemy charakteryzują się precyzją i szybkością, co pozwala nam zapewnić wysoką przepustowość i jakość produktu.

Pomiary wafli krzemowych

Producent półprzewodników potrzebował zautomatyzowanego narzędzia metrologicznego do wykrywania i pomiaru wycinanych laserowo rowków na płytkach silikonowych z dokładnością do 1 mikrometra.

Pobierz opis projektu

Zautomatyzowane klejenie i inspekcja obwodów elastycznych

Producent produktów konsumenckich potrzebował zautomatyzowanego systemu do łączenia i sprawdzania obwodów elastycznych w czasie poniżej dwóch minut/cykl.

Pobierz opis projektu

System szybkiego sortowania piór atramentowych

Producent półprzewodników potrzebował szybkiego, zautomatyzowanego systemu do identyfikacji i sortowania hurtowych ilości piór atramentowych do drukarek. Selekcja odbywała się na podstawie rodziny i / lub koloru piór.

Pobierz opis projektu

Automatyczny system do inspekcji implantów

System opracowany dla producenta wyrobów medycznych. Przedmiotem pomiaru były różne typy implantów medycznych oraz drobne części, w tym śruby, haki i łączniki. Zautomatyzowany system inspekcji umożliwił wysoką wydajność, a także analizę statystyczne i możliwość porównania z częściami wzorcowymi.

Pobierz opis projektu

System ultraprecyzyjnego etykietowania

Producent urządzeń medycznych potrzebował ultraprecyzyjnego systemu do drukowania i dokładnego nanoszenia etykiet z kodami kreskowymi o wysokiej rozdzielczości po obu stronach szklanego podłoża.

Pobierz opis projektu

Precyzyjny system wizyjny

Producent produktów konsumenckich potrzebował bardzo dokładnego, zautomatyzowanego systemu wizyjnego do 100% kontroli kształtu i pozycji nanoszonego kleju oraz pozycjonowania matrycy na linii produkcyjnej.

Pobierz opis projektu

Zautomatyzowany system do diagnostyki zastawek serca.

Producent urządzeń medycznych potrzebował zautomatyzowanego systemu do zastąpienia istniejącego (manualnego) pulsacyjnego testera przepływu do zastawek serca. Opracowany system odwzorowywał pracę serca, aby po zakończeniu cyklu możliwa była ocena pracy i wad powierzchni zastawek.

Pobierz opis projektu

Zautomatyzowany system kontroli szczelności

Po wewnętrznym wycofaniu opakowań wyrobów medycznych klasy 3 producent wyrobów medycznych potrzebował zautomatyzowanego, zaawansowanego systemu wizyjnego, aby zapewnić 100% kontrolę szczelności opakowań medycznych (Tyvek). Inspekcji podlegał także kształt, przezroczystość i kolor. Każdy pakiet obejmował osiem produktów z czterema uszczelkami przy czym czas cyklu pomiarowego nie przekroczył 12s.

Pobierz opis projektu

Automatyczna stacja do lutowania sensorów

Producent sprzętu medycznego potrzebował systemu do automatycznego montażu i lutowania pakietu sensorów do glukometrów

Pobierz opis projektu

System przezskórnej diagnostyki zastawki aortalnej

Wiodący producent urządzeń medycznych potrzebował niezależnej komory testowej umożliwiającej weryfikację wydajności zastawek aortalnych serca w czterech rozmiarach.

Pobierz opis projektu

Automatyczny system pakowania i inspekcji elementów chirurgicznych

Producent urządzeń medycznych potrzebował system do automatycznego pakowania zszywek chirurgicznych. Przygotowane pakiety były następnie transportowane do modułu zgrzewania.

Pobierz opis projektu

System testowania sensorów wielokrotnego użytku

Producent urządzeń medycznych potrzebował zautomatyzowanego systemu pilotażowego do testowania zespołów czujników wielokrotnego użytku (RSA) i przesyłania sygnałów z unikalnego miniaturowego biosensora.

Pobierz opis projektu

System czyszczenia i inspekcji pól kontaktowych elementów półprzewodnikowych

Producent elementów półprzewodnikowych potrzebował zautomatyzowanego systemu do czyszczenia i kontroli jakości powierzchni pól kontaktowych w płytkach półprzewodnikowych.

Pobierz opis projektu

System do pomiaru otworów w uchwytach Roll Bar

Producent elektroniki użytkowej potrzebował systemu do automatycznej kontroli i pomiaru krytycznych wymiarów w pasku składającym się z 14 pojedynczych uchwytów. System identyfikował sztuki niezgodne poprzez porównanie z częścią wzorcową.

Pobierz opis projektu

Systemy precyzyjnego montażu – realizacje

System precyzyjnego dozowania spoiwa

Producent półprzewodników potrzebował w pełni zautomatyzowanego systemu do dozowania precyzyjnych ilości kleju do wcześniej zdefiniowanych obszarów na waflu dostarczonym przez klienta.

Pobierz opis projektu

System montażu, inspekcji i pakowania pasków nawilżających

Producent FMCG (maszynek do golenia) potrzebował zautomatyzować proces montażu łączenia, grawerowania, inspekcji i pakowania  pasków zwilżających stosowanych w maszynkach do golenia.

Pobierz opis projektu

Automatyczny system laminujący substraty półprzewodnikowe

Producent komponentów półprzewodnikowych potrzebował automatycznego systemu wykorzystującego ciśnienie i temperaturę do laminacji sześcio calowych substratów.

Pobierz opis projektu

System powlekania implantów

Producent urządzeń medycznych potrzebował automatycznego systemu do elektrolitycznej galwanizacji pakietu implantów dentystycznych.

Pobierz opis projektu

System precyzyjnego pozycjonowania podpór szklanych

Wiodący producent elementów szklanych potrzebował systemu do automatycznego montażu wysokiej jakości próżniowych produktów szklanych, aby zmaksymalizować wydajność i obniżyć koszty produktu.

Pobierz opis projektu

System laserowego grawerowania i montażu

Producent urządzeń medycznych potrzebował zautomatyzowanego systemu do grawerowania laserowego i montażu tytanowych elementów fiolki i kapsla w czasie 7,5 sekundy.

Pobierz opis projektu

Maszyna do szybkiego montażu strzykawek

Producent farmaceutyczny potrzebował zautomatyzowanego, szybkiego narzędzia do orientowania, smarowania, montażu i wysyłanie strzykawek na linię pakowania. Wydajność linii wynosiła 1800 gotowych podzespołów na godzinę.

Pobierz opis projektu

Zrobotyzowane narzędzie do owijania drutu

Klient z produkcji przemysłowej potrzebował zautomatyzowanego systemu do owijania drutów wokół żeliwnego rdzenia. Istniejący proces wymagał udziału dwóch pracowników i więcej niż 1,5 dnia. Wdrożone rozwiązanie pozwoliło zredukować koszty pracy, utrzymać wysoką jakość produktu i zwiększyć wydajność do 5 sztuk dziennie.

Pobierz opis projektu

Linia ultraszybkiego montażu konektorów

Producent elektroniki potrzebował zautomatyzowanego systemu zaprojektowanego do montażu, kształtowania i sprawdzania małych elementów w złączach elektrycznych.

Pobierz opis projektu

System montażu i łączenia laserowego

Producent elektroniki użytkowej potrzebował zautomatyzowanego systemu do montażu i spawania laserowego elementów atomizera w gotowe zespoły rozpylaczy.

Pobierz opis projektu

Narzędzie do nakładania powłok

Producent urządzeń medycznych potrzebował zautomatyzowanego systemu przeznaczonego do wytrawiania i powlekania elementów medycznych.

Pobierz opis projektu

System montażu elementów mikroprzepływowych

Producent z branży medycznej potrzebował zautomatyzowanego systemu zaprojektowanego do montażu i laminowania dwóch podzespołów mikroprzepływowych wykorzystywanych do stworzenia sześciowarstwowego medium diagnostycznego.

Pobierz opis projektu

Ultraprecyzyjny system cięcia i łączenia

Producent komponentów elektronicznych potrzebował automatycznego systemu do precyzyjnego wycinania dysz drukarek atramentowych (wycinanie ze szpuli). Przygotowane dysze były następnie pozycjonowane i łączone z układem scalonym.

Pobierz opis projektu

System ultradźwiękowego łączenia zastawek serca

Producent urządzeń biomedycznych potrzebował systemu do precyzyjnego zmapowania profilu szwu łączącego elementy zastawek sztucznego serca. Następnie płatki zastawek dwudzielnej i aorty były łączone ultradźwiękowo.

Pobierz opis projektu

System usuwania warstwy adhezyjnej

Producent elementów półprzewodnikowych potrzebował eksperymentalnego systemu do usuwania cienkiej warstwy spoiwa z substratu półprzewodnikowego, pochodzącej z poprzedniego procesu.

Pobierz opis projektu

System hermetyzacji sondy czujnika

Producent urządzeń medycznych potrzebował niestandardowego zautomatyzowanego systemu do wtryskiwania hermetyzującego czujników glukozy.

Pobierz opis projektu

System bazowania i montażu wyświetlaczy ciekłokrystalicznych

Producent elementów półprzewodnikowych potrzebował systemu wspomagającego orientację i montaż przewodów między podzespołem modułu ciekłokrystalicznego (LCM) a obudową wyświetlacza.

Pobierz opis projektu

System testowania / sortowania ogniw baterii

Producent aut elektrycznych zgłosił zapotrzebowanie na dostawę linii do produkcji pakietów baterii. Linia realizowała następujące zadania: rozpakowanie, testy, sortowanie, precyzyjne pozycjonowanie baterii zgodnych z wymaganiami w module baterii.

Pobierz opis projektu